Kilka warstw odzieży roboczej na zimę

November 19, 2017

Na zimowe dni zamiast kupowania najgrubszej dostępnej kurtki warto rozważyć skomponowanie garderoby z kilku cieńszych , funkcjonalnych warstw odzieży roboczej. Umożliwią one pracę w różnych warunkach zimowych, zarówno łagodnych, jak i surowych i mokrych.

 

Cała tajemnica to odpowiedni dobór kolejnych warstw – od odzieży spodniej do wierzchniej. Ta skuteczna metoda, na tzw. „na cebulkę”, pozwala na dopasowanie ubrania do aktualnych warunków atmosferycznych. Nowa kolekcja odzieży roboczej  MASCOT® ADVANCED została zaprojektowana przez firmę MASCOT z myślą o łączeniu w warstwy. Skierowano ją przede wszystkim dla branży rzemieślniczej i budowlanej. Seria ta zawiera ponad 20 różnych produktów, takich jak spodnie, kurtki, bluzy i t-shirty, wzbogaconych o nowe kolory, nadruki i funkcje.

 

 

 

Warstwa 1 – odzież robocza ochraniająca przed wilgocią

Warstwa odprowadzająca pot​

 

 

Komfortowo w każdej temperaturze

Warstwa wewnętrzna powinna posiadać zdolność do odprowadzania wilgoci, dzięki czemu użytkownik nie zmarznie pod wpływem wydzielanego przez ciało potu. Takie właściwości posiadają nasze nowe, mocno rozciągliwe i cienkie t-shirty, wykonane z połączenia materiału poliestrowego z zapewniającym swobodę ruchu elastycznym włóknem. Materiał ten zapewnia właściwe odprowadzanie potu, szybkie wysychanie i działanie przeciwbakteryjne, które zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. Produkty te zapewniają przyjemną i efektywną regulację temperatury ciała, również w czasie zwiększonej aktywności i w ciepłych miejscach.

 

 

 

Warstwa 2 – skuteczna ochrona przed zimnem
Ciepła warstwa z izolującą podszewką.

 

​Utrzymuj ciepło dzięki warstwie izolującej

Jedna warstwa izolująca wraz z wewnętrzną warstwą odprowadzającej pot będą zwykle wystarczające w okresie przejściowym. Jednak warstwa izolująca sama w sobie może być kilkuwarstwowa. W tym okresie z pewnością wzorowo spełni swoją rolę miękka i lekka kurtka 17115 z kolekcji MASCOT® ADVANCED. Dzięki izolującej, o niskiej gęstości podszewce CLIMASCOT®  bardzo dobrze utrzymuje ciepło, i staje się doskonale izolującą warstwą pośrednią. Kurtka posiada elastyczny materiał po bokach, który zapewnia dodatkową swobodę ruchów.

Godna polecenia, jako warstwa izolacyjna, jest także nowy typ bluzy polarowej 17103 z serii ADVANCED. Dopasowany krój zapewnia optymalną swobodę ruchu, a dzięki gładkiej powierzchni polar nie zatrzymuje na sobie brudu ani pyłu.

Ma też wysoki, przylegający do szyi kołnierz, co dodatkowo chroni użytkownika przed zimnem.

 

 


Warstwa 3 – ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi