Odzież robocza na zimową pogodę

October 14, 2017

Praca w miesiącach zimowych wymaga od odzieży roboczej więcej – pracownik nie może wszak marznąć ani moknąć. Jednocześnie na wielu placach budowy obowiązuje zasada, że odzież musi spełniać wymagania w zakresie widoczności określone w normie EN ISO 20471. Wszystko to zapewniają nowe kolekcje MASCOT.

 

Znamy to doskonale. Są dni, gdy rankami jest za zimno na pracę tylko w bluzie, a po południu jest zbyt ciepło, aby mieć na sobie kurtkę. Do tego w momencie największego obciążenia pracą nagle zaczyna padać deszcz. Bywa też, że w ciągu dnia trzeba przejść przez teren, na którym obowiązuje nakaz stosowania odzieży ochronnej. Niełatwo jest znaleźć jeden zestaw odzieży roboczej odpowiedni do wszystkich tych sytuacji. 

Wolny wybór różnego typu produktów 
Sekret polega na dobraniu funkcjonalnych zestawów ze swoich ulubionych części składowych. Tak jak różna bywa pogoda, tak różne są preferencje i wybory poszczególnych pracowników na placu budowy. Niektórzy wolą grubą kurtkę zimową, inni membranową, a jeszcze inni wodoodporną kurtkę termalną. Dlatego właśnie MASCOT wprowadza całe dwie kolekcje odzieży roboczej o świetnie zintegrowanym wzornictwie i funkcjonalności, dających niemal nieograniczone możliwości łączenia elementów i tworzenia zestawów. 

Dwie nowatorskie kolekcje odzieży roboczej 
Pierwsza z nich to wznowienie MASCOT® HARDWEAR, znanej już innowacyjnej kolekcji ubrań na potrzeby branży budowlanej. Kolekcję tę wyróżniają bardzo praktyczne detale takie jak zapięcia na magnes, specjalne materiały izolacyjne w kurtkach, zwiększona wodoodporność czy spodnie z elementami streczowymi. Druga pozycja to MASCOT® SAFE SUPREME – pełna kolekcja ubrań oferujących wiele takich samych funkcji, ale dodatkowo spełniających wymogi certyfikatu bezpieczeństwa EN ISO 20471.

Najlepszą ochronę osiąga się samodzielnie dobierając elementy zestawu 
Chodzi o to, aby pracownik, sam dobierając swoje ulubione produkty z obu serii, stworzył zestaw najlepiej chroniący go od wiatru, deszczu i zimna. Warto na przykład zwrócić uwagę na kurtkę z kolekcji MASCOT® SAFE SUPREME, która skutecznie odprowadza pot i nadmiar ciepła, a przy tym spełnia kryteria najwyższej kategorii bezpieczeństwa, co bywa wymagane w niektórych obszarach. Osoby pracujące w miejscach, w których odzież ochronna jest wymagana stale, mogą zdecydować się na elegancko zaprojektowane kurtkę termalną, kamizelkę termalną lub polarową bluzę o podwyższonej widoczności z serii MASCOT® SAFE SUPREME – to na zewnątrz, natomiast wewnętrzną warstwę odzieży można dobrać z kolekcji MASCOT® HARDWEAR. Wszystkie te ubrania doskonale do siebie pasują. Można je łączyć i tworzyć zestawy odpowiednie do danych sytuacji. 

Ubiór wielowarstwowy 
MASCOT służy kilkoma poradami, przydatnymi przy komponowaniu wielowarstwowego ubioru. Najważniejszą funkcją warstwy wewnętrznej jest odprowadzanie wilgoci i umożliwienie szybkiego schnięcia. To ważne, aby pracownik nie był mokry, co może prowadzić do zaziębienia. Zadaniem warstwy środkowej jest izolacja. Dobrać należy tyle warstw, ile jest koniecznych do utrzymania ciepła. W przypadku dotkliwego zimna i opadów konieczne jest także zastosowanie dodatkowej warstwy zewnętrznej. Jej najważniejszą funkcją jest naturalnie ochrona przed wiatrem i wodą. Wszystkie warstwy muszą być oddychające tak, aby umożliwić odparowanie wilgoci.

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Wyróżnione posty

Lekkie obuwie robocze z amortyzacją

October 6, 2018

1/3
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

Wyszukaj wg tagów
Please reload

Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square