MASCOT - PONAD 30 LAT NA RYNKU!

Duńska firma MASCOT o skandynawskiej mentalności eksportuje swoje produkty do większości państw świata. Pracownicy firmy przychodzą do pracy w Danii, Wietnamie, Niemczech i 12 innych krajach w jednym celu: aby tworzyć, produkować, reklamować i sprzedawać najlepszą na świecie odzież roboczą i obuwie robocze.

Mamy wielkie ambicje, dlatego wysoka jakość jest kluczowa. We wszystkim, co robimy, dążymy do stosowania najlepszych praktyk. W związku z tym naszą kulturę korporacyjną cechuje energiczne zaangażowanie i elastyczność zorientowana na rozwiązania, które przynoszą bezpośrednią korzyść naszym klientom. Kluczową częścią naszej strategii są metody testowania i kontroli produktów oraz dostawców. W związku z tym w ostatnich latach TESTED TO WORK nie jest tylko melodyjnym sloganem, lecz kluczową częścią strategii pracy firmy MASCOT.

Bezkompromisowy stosunek do jakości wiąże się ze strategiczną decyzją, aby produkować i dostarczać NIE najtańszą, ale NAJLEPSZĄ odzież roboczą. Nasza odzież robocza to więcej niż sam produkt – wsparcie, wydajna logistyka i duża niezawodność dostaw są niezbędne dla naszych klientów. To odróżnia profil firmy MASCOT od innych. Nasz produkt ułatwia także dobór i zakup odpowiednich produktów.

SA
8000
Odzież robocza i obuwe ochronne sklep internetowy

MAGAZYN PRODUKTÓW GOTOWYCH

Odzież robocza Mascot - nagrody

Firma MASCOT posiada jeden z największych w Europie magazynów produktów gotowych. Do wysyłki jest gotowych ponad 3 miliony produktów, podzielonych na 20 000 numerów artykułów. Posiadamy bardzo wysoką gwarancję dostaw i oferujemy dostawy na następny dzień do Danii i północnych Niemiec oraz od 2 do 5 dni do reszty Europy. Magazyn produktów gotowych firmy MASCOT jest bardzo wydajną jednostką obsługującą fakturowanie, kontrolę jakości, pakowanie i wysyłkę.

ORGANIZACJA SPRZEDAŻY

W EUROPIE

Największa europejska organizacja sprzedaży codziennie służy szerokiej sieci dystrybutorów i klientów firmy MASCOT. MASCOT ma własne lokalne działy sprzedaży w 12 krajach europejskich i międzynarodowe centrum obsługi klienta w Danii, pracujące w takiej samej liczbie języków. Dzięki pracownikom lokalnym i wydajnemu wsparciu z Silkeborga zapewniamy najlepsze możliwości bezpiecznej i wydajnej współpracy z dystrybutorami i biznesem.

PRODUKCJA - ODPOWIEDZIALNOŚĆ

SPOŁECZNA

Ponad połowa pracowników MASCOT jest zatrudniona poza granicami Europy. W czterech znajdujących się w Wietnamie i Laosie szwalniach MASCOT pracuje około 2000 osób, produkując odzież roboczą, projektowaną, promowaną i sprzedawaną przez ich europejskich kolegów. MASCOT zbudował i otworzył swoją pierwszą szwalnię w 2008 r., ok. 50 km od Hanoi w północnym Wietnamie, a  MASCOT Laos powstał pod koniec 2013 roku. Zakłady produkcyjne MASCOT posiadają certyfikat SA 8000 od 2011 roku.

Certyfikat SA 8000 to dokument potwierdzający społeczną odpowiedzialność / CSR, a firma MASCOT jest jedną z nielicznych firm w branży, która go uzyskała. CSR znaczy dla nas wiele – tak jak dla naszych klientów.

CERTYFIKAT ISO 9001:2008

Certyfikat ISO 9001 jest unikalnym narzędziem, które MASCOT wdrożył jako wsparcie do rozwoju przedsiębiorstwa, produktów oraz usług. Dokumentujemy wszystkie procesy oraz rozbieżności. ISO 9001 stosuje się jako narzędzie, które zapewnia przepływ informacji oraz na bieżąco dokumentuje zmiany zachodzące w przedsiębiorstwie.

Misją dotycząca jakości w MASCOT jest osiągnięcie jeszcze lepszej jakości produktów. W ten sposób możemy stale oferować naszym klientom nowe produkty, serwisy oraz usługi. ISO 9001 pomaga zorientować się w procesach i operacjach biznesowych, a działania mogą być skorygowane w celu osiągnięcia zamierzonych celów. "W MASCOT pracujemy z ISO 9001 od wielu lat. Nie podlega żadnej wątpliwości, że koncentrujemy się na wszystkich najważniejszych procesach w firmie. Są one dokładnie sprawdzane i omawiane, a my dokumentujemy wszelkie rozbieżności oraz zmiany. Zwiększa to bez wątpienia jakość naszych produktów, usług oraz jakość współpracy z partnerami zewnętrznymi ", wyjaśnia CEO Michael Grosbøl.

W firmach, które posiadają certyfikat ISO 9001 popełnia się mniej błędów, jest sprawniejsze raportowanie oraz lepsza komunikacja, jakość produktów i usług ulega poprawie, a produkcja oraz bezpieczeństwo dostaw stają się niezwodne. ISO 9001 oznacza dla MASCOT, że mamy udokumentowane te procesy, które mają największe znaczenie dla naszych klientów. Na niektórych rynkach oraz wśród niektórych klientów jest duże zapotrzebowanie na certyfikację ISO 9001, a w niektórych przypadkach jest ona wręcz wymagana.

 

Pracownicy biorą udział w zapewnieniu jakości

 

Wszyscy pracownicy są świadomi celów MASCOT i znają swoją aktywną rolę w zapewnieniu jakości. Pracownikom są stale oferowane szkolenia, jeśli uważa się, że jest to niezbędne do poprawnego wykonywania ich zadań związanych z polityką jakości MASCOT, jak również w celu zapewnienia efektywności systemu jakości oraz postępu w firmie.

Pracownik jest aktywnym graczem w funkcjonowaniu firmy. Zakresy obowiązków są jasno zdefiniowane po to, aby zagwarantować jakość we wszystkich procesach. W MASCOT zapewnienie jakości jest naturalną częścią codziennego życia. Jest to element wartości biznesowej oraz strategii pracy Tested to work, która znajduje odzwierciedlenie w codziennej pracy, niezależnie od tego czy chodzi o Danię, Niemcy, Wietnam czy którykolwiek z naszych innych rynków, na którym pracują nasi pracownicy.

 

Bieżąca kontrola w celu utrzymania wysokiego standardu

 

Aby zapewnić skuteczność systemu jakości co trzy lata mamy wizytę zewnętrznych audytorów, którzy oceniają pracę biorąc pod uwagę poszczególne element normy. Ponadto MASCOT na bieżąco przeprowadza audyty wewnętrzne w celu zapewnienia jakości we wszystkich procesach oraz procedurach w firmie.

ODZIEŻ ROBOCZA W MIEJSCU PRACY

 

W trakcie projektowania nowego asortymentu odzieży roboczej mają miejsce kilkakrotne konsultacje z użytkownikami. Przed przystąpieniem do projektowania nowego produktu jest przeprowadzana dogłębna praca analityczna z zaangażowaniem użytkowników końcowych.

Następnie rozpoczyna się właściwe projektowanie produktu. Od tej chwili zaczyna się aktywna współpraca panelu badawczego z grupą profesjonalistów, dla których przeznaczone są projektowane ubrania. Szyje się prototypy ubrań, następnie wysyła się je do pracowników, którym mają służyć. Wykorzystują je w rzeczywistych sytuacjach, wystawiając na naturalne zużycie i regularne czyszczenie. Wszystko, począwszy od jakości materiału aż do funkcjonalności ubrań, jest sprawdzane, a testujący je użytkownicy prowadzą dziennik swoich spostrzeżeń.

Użytkownicy testujący ubrania robocze są regularnie odwiedzani przez zespół projektujący podczas ich pracy. Nasi projektanci rozmawiają z użytkownikami na temat ubrań, słuchając ich spostrzeżeń i sugestii. Są one następnie analizowane przy tablicach projektowych i w laboratoriach firmy MASCOT. Pomysły mogą dotyczyć nowych funkcji, jakości materiału lub kroju. Następnie szyte są nowe prototypy, a cały proces jest powtarzany aż do uzyskania najlepszego możliwego wyniku. Projektowany produkt musi spełniać zarówno wymagania grupy docelowej, jak i wysokie wymagania jakościowe firmy MASCOT. Po zatwierdzeniu ubrań przez profesjonalnych użytkowników można przystąpić do masowej produkcji. Wierzymy, że to właśnie kryje się za mottem TESTED TO WORK.

TESTY

LABORATORYJNE

 

Firma MASCOT wyszukuje i wybiera nowe tkaniny do swoich produktów w oparciu o szeroką pracę analityczną. Materiały są dobierane pod kątem konkretnych zastosowań tylko wtedy, jeśli ich parametry spełniają wymagania firmy MASCOT i grupy docelowej.

Firma MASCOT posiada swoje własne laboratoria w Danii i Wietnamie. Testy fizyczne i chemiczne są tam wykonywane na wielu standaryzowanych maszynach, aby zapewnić jakość, tj. trwałość, odporność na rozciąganie i rozdarcia materiału surowego, czystość koloru, kurczliwość, stabilność wymiarów i masy. Testy sprawdzają, w jaki sposób pot wpływa na kolor ubrań, oraz to, jak duże obciążenie może wytrzymać materiał przed wystąpieniem rozdarcia. Maszyny pracują 24 godziny na dobę, 365 dni w roku.

Badania są wykonywane zgodnie z normami międzynarodowymi. Oznacza to, że wyniki testów mogą być bezpośrednio porównane na przykład z wynikami podwykonawców. Firma MASCOT regularnie sprawdza także jakość starszych materiałów. Losowe kontrole są wykonywane przy każdej dostawie, co zapewnia, że wysokie normy jakości zawsze są dotrzymywane. Oto, co oznacza „TESTED TO WORK”.

+ 2000 pracowników
4 fabryki w Wietnamie i Laos
firma rodzinna założona w 1982 roku
+ 3000 dystrybutorów
4 miliony produktów na magazynie
98% niezawodność dostaw
liczne międzynarodowe nagrody,
w ostatnim czasie laureat nagrody
“Customer Service Leadership Award”
społecznie odpowiedzialna produkcja
ZADZWOŃ
NAPISZ, ZAPYTAJ

Pon - Pt: 9.00 - 17.00

Polska - Wrocław, Wałbrzych, Świdnica

i okolice

MASCOT - PONAD

30 LAT DOŚWIADCZENIA

Najlepsza na rynku odzież robocza,

ubranie ochronne  oraz buty robocze.

W OFERCIE
Ubranie ochronne, buty robocze Mascot
  • https://www.facebook.com/ectum.odzie
  • https://www.linkedin.com/company/364
  • https://www.youtube.com/user/MascotI
  • https://www.instagram.com/ectum_wroc
  • https://twitter.com/EctumWroclaw

Strona używa plików cookie m.in. w celach statystycznych.  Dowiedz się więcej